Zadzwoń Zadzwoń

„Quantum Leap” w terapii fotobiomodulacyjnej wprowadza nową generację opartych na świetle metod leczenia raka i innych złożonych chorób: perspektywa i mini-przegląd.

Tytuł angielski: ‘‘Quantum Leap’’ in Photobiomodulation Therapy Ushers in a New Generation of Light-Based Treatments for Cancer and Other Complex Diseases: Perspective and Mini-Review

Autorzy: Luis Santana-Blank, MD, Elizabeth Rodrı´guez-Santana, MD, Karin E. Santana-Rodrı´guez, BS, and Heberto Reyes, MD

Data publikacji: Photomedicine and Laser Surgery Volume 34, Number 3, 2016 ª Mary Ann Liebert, Inc. Pp. 93–101 DOI: 10.1089/pho.2015.4015

Streszczenie:

Cel: Osadzony w kontekście Międzynarodowego Roku Technologii Lekkich i Opartych na Świetle 2015 oraz rosnącej i starzejącej się światowej populacji o stale rosnących potrzebach zdrowotnych, ta perspektywa i mini-przegląd koncentrują się na terapii fotobiomodulacji (PBM) jako pojawiającej się, opłacalnej opcji leczenia raka (tj. Guzów litych) i innych złożonych chorób, w szczególności oka (np. Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem, retinopatia cukrzycowa, jaskra, barwnikowe zapalenie siatkówki) i ośrodkowego układu nerwowego (np. Choroba Alzheimera i Parkinsona).

Dane podstawowe: W ciągu ostatnich dziesięcioleci ujawniono pierwotne i wtórne mechanizmy PBM. Należą do nich zależne od tlenu i niezależne od tlenu strukturalne i funkcjonalne szlaki działania. Charakterystyka sygnału i celu określa wynik biologiczny, który jest optymalny (lub nawet pozytywny) tylko w ramach danego zestawu parametrów.

Metody: Badanie to było mini-przeglądem literatury perspektywicznej i niesystematycznej.

Wyniki: Badania potwierdzają to, co opisujemy jako zmianę paradygmatu lub „skok kwantowy” w zrozumieniu i wykorzystaniu światła oraz jego interakcji z wodą i innymi istotnymi fotoreceptorami w celu przywrócenia funkcji fizjologicznych.

Wnioski: Na podstawie istniejących dowodów argumentuje się, że terapia PBM może podnieść standard opieki i poprawić jakość życia pacjentów za ułamek kosztów wielu obecnych podejść. Terapia PBM może zatem przynieść korzyści dużym, wrażliwym grupom ludności, w tym osobom starszym i ubogim, a jednocześnie mieć duży wpływ na praktykę medyczną i finanse publiczne.

Źródło publikacji: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/artcles/PMC4782038/pdf/pho.2015.4015.pdf

Umów się na wizytę już dziś!

Blog

Zobacz wszystkie artykuły
Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do Centrum Terapii i SPA.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz

Dowiedz się pierwszy

o nowoczesnych terapiach wspierających Twoje zdrowie i odporność.