Zadzwoń Zadzwoń

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o atopowym zapaleniu skóry

Atopowe zapalenie skóry jest związane z podwyższonym poziomem immunoglobuliny E (IgE).

Atopia jest skłonnością do reagowania na alergeny środowiskowe. Jest to nadmierna i nieprzewidywalna reakcja na pyłki roślin, alergeny pokarmowe, sierść zwierząt i inne alergeny.

W ostrej fazie atopowego zapalenia skóry możemy mieć do czynienia z rumieniami, pęcherzykami oraz grudkami. W trakcie stanu zapalnego można także zauważyć złuszczenie się naskórka.

Bardzo duży wpływ na powstawanie zapaleń atopowych ma stres, przez co ta choroba jest zaklasyfikowana, jako psychosomatyczna.

W leczeniu AZS bardzo duże znaczenie ma suplementacja, odżywianie, eliminacja alergenów i redukcja stresu. Zewnętrznie można stosować na skórę specjalistyczne maści oraz terapie światłem. Pielęgnacja skóry jest w tym przypadku bardzo ważna. Należy unikać kosmetyków podrażniających, perfumowanych, zawierających alkohol i szkodliwe konserwanty. Warto odbudować barierę hydrolipidową skóry, poprzez jej nawilżanie i natłuszczanie.

Do niezbędnych suplementów w leczeniu AZS są kwasy omega-3 i omega-6, warto do diety włączyć olej lniany zimnotłoczony i nierafinowany oraz olej z wiesiołka o silnym działaniu przeciwzapalnym.

Pomocne będą preparaty witaminowe i mineralne: witamina E w postaci tokotrienoli, które są najlepiej wchłanialna postacią tej witaminy. Także witamina A, C, a z minerałów ważny będzie cynk.

Dodatkowe preparaty do przyjmowania wewnętrznego, to wyciąg z pestek winogron oraz DMSO (dimetylosulfotlenek) w postaci naturalnej, który można stosować zarówno wewnętrznie i zewnętrznie. Korzystnie podziała także CBD, które działa zarówno przeciwzapalnie, jak i wyciszająco.

Kuracje do zastosowania w domu to:

– krótkie (10-15 min.) ciepłe kąpiele, unikanie gorących/zimnych kąpieli, z naturalnymi preparatami nawilżająco-natułuszczającymi, pomocny będzie np. olejek paczuli

– odpowiednia pielęgnacja – systematyczne nawilżanie i natłuszczanie skóry

– medytacja, mindfulness lub inne metody radzenia sobie ze stresem, niezbędna będzie praca z nerwem błędnym

– unikanie czynników drażniących i alergenów, tj. odpowiednie materiały, dbanie o czystość w domu w celu zmniejszenia ilości kurzu i roztoczy, odpowiednia dieta – unikanie produktów przetworzonych, cukru, nabiału i produktów uczulających

Ważne będzie oczyszczanie organizmu, ponieważ skóra jest największym organem wydalniczym. Organizm pozbywa się poprzez skórę wielu toksyn, co pogarsza jej stan. W takiej sytuacji najlepiej zastosować kuracje oczyszczające organy, zwłaszcza jelita i wątrobę.

 W Centrum Terapii pomożemy Ci dobrać odpowiednie metody. Zapraszamy na konsultacje i diagnostykę  biorezonansową, która pokaże obciążenia organów, a także ważne dla skóry niedobory. Dzięki biorezonansowi poznasz też alergeny, które Cię obciążają oraz patogeny, które mogą obciążać skórę.

Wskazane jest również wykluczenie z diety pokarmów śluzotwórczych i prozapalnych, np. pszenica, mleko i przetwory mleczne.

Możesz również skorzystać z oferty zabiegów w Centrum Terapii, aby poprawić stan swojej skóry:

fotobiomodulacja – poprawa regeneracji skóry, niwelowanie stanów zapalnych

inhalacje wodorowe – wodór jako najsilniejszy wymiatacz rodników hydroksylowych, działa silnie przeciwzapalnie, regenerująco

Jeśli przyczyną problemów skórnych jest stres, skorzystaj z:

terapii zimną plazmą, która nie tylko Cię wyciszy, ale wesprze gojenie skóry

biomasażu lub reiki, które sprawią, że doświadczysz głębokiego relaksu i zharmonizujesz przepływ energii w ciele, co pomaga w regeneracji organizmu

Umów się na wizytę już dziś!

Blog

Zobacz wszystkie artykuły
Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do Centrum Terapii i SPA.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz

Dowiedz się pierwszy

o nowoczesnych terapiach wspierających Twoje zdrowie i odporność.