Dzień Kobiet w Klinice Zdrowia Studio Sante (Stara Praga)
Diagnostyka pierwszego stopnia pomoże ocenić ważnie niedobory, które wpływają zarówno na zdrowie, jak i urodę. Z okazji Dnia Kobiet poszerzamy ten rodzaj diagnostyki o parametry skóry i poziom kolagenu. Sprawdzimy także, które organy wymagają szerszych badań i wsparcia. Każda Pani otrzyma szczegółowe zalecenia, jak poprawić swoje zdrowie i urodę.
Diagnostyka biorezonansowa drugiego stopnia szczegółowo skanuje organy wewnętrzne na poziomie tkankowym i komórkowym, może zatem sprawdzić stan organów płciowych i piersi, które warto badać regularnie. Jeśli problemem są także zaburzenia skórne, sprawdzimy przyczynę, która może występować zarówno na powierzchni skóry (np. bakterie), jak i żołądka, jelit, wątroby i wyżej wspomnianych organów płciowych.
Idealnym prezentem na Dzień Kobiet będzie także karnet na serię zabiegów Fotobiomodulacji i inhalacji wodorowych. Specjalne spektrum światła czerwonego nie tylko stymuluje produkcję kolagenu w skórze, ale też działa regenerująco, przeciwbólowo i poprawia samopoczucie. Dołączona inhalacja działa silnie przeciwzapalnie i regenerująco.
Wiesz, że w naszych organizmach jest aż 28 typów kolagenu i dlaczego jego poziom jest tak ważny dla zdrowia? Kolagen jest właściwie spoiwem, które łączy ze sobą komórki. Jest nazywany białkiem młodości, ponieważ utrzymuje skórę gładką, jędrną i odpowiednio nawilżoną. Wspomaga gojenie uszkodzeń, zapewnia silne i zdrowe stawy i kości. Wspiera elastyczność naczyń krwionośnych, co jest bardzo ważne dla zachowania zdrowego krążenia.
Najważniejsze typy kolagenu, to:
- Kolagen typ I występuje w całym ciele, głównie w kościach i zębach, także w skórze, więzadłach i ścięgnach.
- Kolagen typ II to stawy i chrząstki.
- Kolagen typ III znajduje się w mięśniach i naczyniach krwionośnych, dominujący w aortach i skórze właściwej.
- Kolagen typ IV otacza komórki mięśni, tłuszczu oraz komórki Schwanna.
- Kolagen typ V działa wspólnie z innymi typami kolagenu – głównie typem I oraz III – umożliwiając tworzenie wewnętrznej struktury kości i rogówki. Wypełniają także przestrzeń między komórkami mięśni, płuc, wątroby i łożyska.
Głównymi winowajcami spadku kolagenu jest… cukier, brak ruchu i niedobory witaminy C i aminokwasów, a także słaba praca żołądka.
Jeśli spożywasz dużo cukru lub węglowodany są głównym elementem Twojej diety, możesz doczekać się glikacji tkanek, czyli usztywnienia włókien kolagenowych z powodu oblepienia ich cząsteczkami cukru i utraty elastyczności cennego białka. Dlatego ważne jest, aby całkowicie wyeliminować cukier przetworzony z diety.
Kolejnym krokiem jest zakwaszanie żołądka, alby umożliwić mu przyswojenie wszystkich egzogennych aminokwasów z pożywienia. Możesz zrobić to poprzez przyjmowanie jednej kapsułki kwasu askorbinowego (witamina C) kwadrans przed każdym posiłkiem.
Zarówno ruch, jak i systematyczna suplementacja witaminy C są czynnikami wyzwalającymi naturalną produkcję kolagenu w tkankach. Możesz oczywiście wspomóc zasoby kolagenu poprzez suplementację białek kolagenowych lub aminokwasów, takich jak np. glicyna, prolina, lizyna, albo po prostu wybrać odpowiednie kapsułki z dużą zawartością kolagenu.
Uwaga, ważne jest, aby na opakowaniu suplementu zawsze było napisane, jaki typ kolagenu znajduje się w środku. Dzięki temu masz pewność, że produkt ma stabilną zawartość i jest gruntownie przebadany. Polecamy preparaty, które zawierają kolagen typu I, II, III.
Natomiast jeśli nie chcesz wdrażać dodatkowej suplementacji, możesz codziennie spożywać kubek bulionu kolagenowego.
Jeśli wyjątkowo zależy Ci na poprawieniu jędrności skóry, postaw na intensywne masaże, także twarzy i codzienny ruch typu kardio.