Zadzwoń Zadzwoń

Potencjał terapii wodorem molekularnym

Publikacja: Ann Transl Med. 2020 Mar; 8(6): 264.

Autor: Shigeo Ohta
Department of Neurology Medicine, Juntendo University Graduate School of Medicine, Tokyo, Japan

Streszczenie:

Gazy medyczne mają zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu różnych schorzeń.

Tlenek węgla (CO), siarkowodór (H2S) i tlenek azotu (NO) odgrywają ważną rolę jako cząsteczki sygnałowe, jednakże w wyższych stężeniach są one toksyczne. W przeciwieństwie do nich, wodór molekularny nie wykazuje właściwości cytotoksycznych.

Bezpieczeństwo wodru molekularnego zostało udowodnione poprzez wdychanie ekstremalnie wysokiego stężenia gazu H2 w mieszaninie gazów oddechowych Hydreliox, która składa się z 49% wodoru, 50% helu i 1% tlenu. Powyższa mieszanina gazów jest stosowana w celu zapobiegania chorobie dekompresyjnej i narkozie azotowej podczas głębokiego nurkowania. Inhalacja wodoru cząsteczkowego w zakresie 1-4% wykazuje wysoką skuteczność (4,8), a przy stężeniu wodoru poniżej 4% nie istnieje ryzyko pożaru bądź wybuchu.

Wnioski: Wodór molekularny ma duży potencjał na zastosowanie w różnych stanach patologicznych organizmu: m.in. w uszkodzeniu niedokrwienno-reperfuzyjnym, w zaawansowanym stadium raka, otępieniu i zespole metabolicznym. Wodór łagodzi ostre jak i przewlekłe stany chorobowe, ponadto nie ma właściwości cytotoksycznych.

 

Link do publikacji: >> KLIKNIJ << 

Umów się na wizytę już dziś!

Blog

Zobacz wszystkie artykuły
Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do Centrum Terapii i SPA.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz

Dowiedz się pierwszy

o nowoczesnych terapiach wspierających Twoje zdrowie i odporność.