mgr. Anna Marcinkowska

Magister rehabilitacji ruchowej, biomechanik oraz certyfikowany terapeuta ergonomiczny, z ponad 35-letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami cierpiącymi na schorzenia układu kostno-mięśniowo-więzadłowego.
Przez 10 lat pracowała w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobyła szeroką wiedzę i doświadczenie, współpracując z zespołami szpitalnymi, klinikami ortopedycznymi, chirurgami, anestezjologami z klinik leczenia bólu oraz lekarzami osteopatii. Prowadziła terapię sportowców wyczynowych wielu dyscyplin, a także zarządzała specjalistyczną kliniką kręgosłupa opartą na metodzie Med-X.
Kolejne 10 lat poświęciła rozwojowi i prowadzeniu warszawskiego oddziału franczyzowego DBC Active Spine Center – fińskiego systemu aktywnej terapii kręgosłupa. Anna specjalizuje się w biomechanicznej diagnostyce przyczyn bólu, nie ograniczając się do leczenia objawowego. Stosuje neurokinezjologię w celu opracowania indywidualnych programów ruchowych. Po latach pracy z metodami pasywnymi (fizykoterapia, maszynoterapia – m.in. Biotec,
KinCom, Cybex, MedX, DBC), wypracowała autorskie podejście oparte na aktywnej terapii ruchem, która pobudza, uaktywnia i wzmacnia uśpione struktury mięśniowe oraz uwalnia powięzi, w tym trzewne.
W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu biomechaniki, anatomii, kinezjologii i psychosomatyki. Jej podejście jest holistyczne – pomaga nie tylko w bólach kręgosłupa, ale także w schorzeniach układu autonomicznego, zespole jelita drażliwego, fibromialgii, bólach głowy szyjnopochodnych, szumach usznych czy zawrotach głowy. Już na studiach w Warszawie współpracowała z wybitnymi wykładowcami (prof. Starowicz, prof. Otto, prof. Fidelus, prof. Seyfried, prof. Zembaty), a jej praca magisterska pt. „Analiza przydatności wybranych technik terapii manualnej w odniesieniu do stawów kręgosłupa” była jedną z
pierwszych w Polsce poświęconych terapii manualnej. Ukończyła także studia z zakresu biomechaniki na Politechnice jako wolna słuchaczka.
Jako terapeutka ergonomii, Anna prowadziła liczne szkolenia dla pracowników różnych sektorów – od dziennikarzy i biurowców po mechaników, kierowców, pielęgniarki i personel medyczny. Jej wiedza z zakresu ergonomii pozwala skutecznie analizować źródła bólu i eliminować je poprzez edukację i proste zmiany nawyków. W pracy z pacjentami stawia na samodzielność, aktywizację oraz długoterminowe efekty terapeutyczne. Wspiera nie tylko w leczeniu, ale też w zmianie stylu życia. Jej motto: „GET WELL with Ania M” oraz „Back to Function with Ania M” odzwierciedla kompleksowe podejście do zdrowia i sprawności. W obszarze medycyny sportowej Anna pracowała zarówno z amatorami, jak i zawodowcami. Leczyła sportowców w USA (m.in. gracze footballu, softballu, golfiści), a w Polsce współpracowała m.in. z trenerami i zawodnikami takimi jak: Jocz, Fabiański, Błachowicz, Nastula, Anzor Azniew, Orysiak czy ambasador e-sportu – Pasha Biceps. Trenerzy i kluby (Nastula Club, IPPON Orysiak) powierzają jej najtrudniejsze przypadki, doceniając jej wiedzę, intuicję i wyjątkowe umiejętności diagnozowania deficytów biomechanicznych. Anna Marcinkowska to terapeutka z pasją, która łączy naukę, doświadczenie i holistyczne podejście, by nie tylko likwidować ból, ale też wspierać pacjentów w odzyskiwaniu pełnej sprawności i zdrowego stylu życia.