Zadzwoń Zadzwoń

Fotobiomodulacja dla sportowców

Zwiększone: masa mięśniowa, siła, wytrzymałość i szybsza regeneracja – to wszystko można poprawić dzięki fotobiomodulacji (PBM). Oznacza to możliwość znaczącego podwyższenia kompetencji profesjonalnych sportowców. Czy PBM to przyszłość sportu? Zobacz badania!

Nowa forma dopingu?

„W niedalekiej przyszłości federacje sportowe będą musiały radzić sobie z «dopingiem laserowym», przynajmniej otwarcie o tym dyskutując, bo wspomniane efekty uzyskane dzięki naświetlaniu laserem i diodami LED są naprawdę znaczące” – mówi dr Michael Hamblin, profesor w Harvard Medical School, Massachusetts General Hospital.

Terapia światłem dla sportowców

Naświetlanie światłem widzialnym i podczerwonym o określonym spektrum długości fal odgrywa dużą rolę w wytwarzaniu potężnej energii podczas ćwiczeń. Ponadto zastosowanie tego światła zwiększa szybkość regeneracji po wysiłku. W wielu badaniach klinicznych odkryto, że wzmocnienie mięśni, utrata tłuszczu i zwiększona moc/wytrzymałość są ściśle związane z produkcją ATP w mitochondriach, a fotobiomodulacja stymuluje ZWIĘKSZONĄ syntezę o adenozynotrifosforanu, który jest podstawowym nośnikiem energii.

Dlaczego fotobiomodulacja działa tak dobrze na mięśnie?

Przeciętnie w tkance mięśniowej znajduje się więcej mitochondriów niż w innych tkankach lub narządach. Powodem, dla którego tkanka mięśniowa reaguje szybciej na fotobiomodulację (PBM) niż inne tkanki, jest to, że mięśnie działają jako pierwsze we wszystkich rodzajach aktywności, które wymagają większej ilości ATP.

Poniżej znajdują się wybrane artykuły naukowe, referujące wpływ fotobiomodulacji  na tkankę mięśniową:

 

Umów się na wizytę już dziś!

Blog

Zobacz wszystkie artykuły
Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do Centrum Terapii i SPA.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz

Dowiedz się pierwszy

o nowoczesnych terapiach wspierających Twoje zdrowie i odporność.