Podobnie jak w przypadku lekarza rodzinnego, można skonsultować się z naturoterapeutą w przypadku każdego schorzenia czy chorób przewlekłych lub w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia, a także działając profilaktycznie. Terapie wchodzące w skład działań naturoterapeutycznych są pomocne choćby w leczeniu schorzeń układu trawiennego, w tym zaparć, biegunki, niestrawności i wzdęć; w problemach zdrowotnych wynikających ze stresu, stanów lękowych czy depresyjnych. Naturoterapia jest również skuteczna zdrowiu w problemach związanych z płodnością, nieregularnych miesiączkach, pomocna w równoważeniu poziomu hormonów i optymalizacji zdrowia w okresie okołomenopauzalnym. Oprócz radzenia sobie z istniejącymi dolegliwościami, naturoterapeuta może działać profilaktycznie opracowując schemat leczenia czy dietę, która pomoże zapobiec pewnym schorzeniom, choćby poprzez wsparcie układu odpornościowego w sezonie jesienno-zimowym, aby zapobiec przeziębieniom czy grypie.
Konsultacja naturoterapeutyczna jest bardzo kompleksowa i zajmuje około godziny, ponieważ terapeuta potrzebuje czasu, aby dokładnie przeanalizować sytuacje osoby badanej. Zapyta wszelkie dolegliwości, stan emocjonalny, jakość snu, historie chorobową w rodzinie, nawyki żywieniowe, styl życia, ruch, poziom stresu itd. Informacje te pozwalają na zbudowanie „obrazu” pacjenta i podstawowego zrozumienia stanu zdrowotnego, w którym się znajduje. Ponieważ w naturoterapii odżywianie i ruch to podstawa zdrowia, terapeuta określi jakie zmiany należy wprowadzić w diecie i stylu życia. Może również zalecić zioła, terapię homeopatyczną, stosowanie technik oddechowych czy dodatkową suplementację.
Lista takich terapii jest bardzo obszerna. Należą do nich m.in.: ziołolecznictwo (rośliny lecznicze, grzyby medyczne pod postacią kapsułek, proszków lub tynktur); terapia żywieniowa, która może obejmować diety terapeutyczne i suplementy; homeopatia; praca z emocjami za pomocą esencji kwiatowych czy porady dotyczące stylu życia, choćby zachęcanie do większej aktywności fizycznej czy ćwiczenia pomagające w regulacji nerwu błędnego. W niektórych przypadkach terapeuta może zasugerować dalszą diagnostykę czy wizytę u lekarza specjalisty w celu wyjaśnienia schorzeń.
Aby wywiad przebiegał sprawniej, warto przygotować listę zażywanych leków czy suplementów wraz z dawkowaniem; przynieść wyniki ostatnich badań, przemyśleć swoje dolegliwości i samopoczucie czy zebrać wiedzę o historii chorobowej rodziny.
Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Studio Sante Klinikę Zdrowia (Stara Praga) przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.
Kup teraz