Zadzwoń Zadzwoń

Częstotliwości Nogiera

„Lekarze weterynarii stosujący akupunkturę doszli do przekonania, że chociaż zarówno długość fali (widmo), jak i pulsowanie światła są ważne, to ważniejsze dla efektów terapii jest pulsowanie, w szczególności zaś pulsowanie w częstotliwościach Nogiera daje najlepsze rezultaty”.

Charles McGee, MD

Nasze życie zależy od symfonii częstotliwości – symfonii, która jest często niesłyszalna i niewidzialna, dopóki nie doświadczymy objawów dyskomfortu i ostatecznie choroby. Ta „symfonia częstotliwości” jest językiem wszechświata. Każda forma życia zależy od częstotliwości. Światło, które widzimy i dźwięki, które słyszymy znajdują się w widzialnym i słyszalnym zakresie częstotliwości. W orkiestrze życia i wszechświata znajduje się jednak jeszcze wiele innych instrumentów, które pulsują z wolniejszą lub szybszą częstotliwością niż te, które widzimy lub słyszymy.

Medycyna energetyczna

Medycyna energetyczna to termin stosowany w kontekście naturalnych sposobów  leczenia naturalnego. Celem jest przywrócenie naturalnych częstotliwości w celu poprawy zdrowia. Medycyna energetyczna pomaga zrozumieć, jak działają częstotliwości Nogiera.

Aby lepiej zrozumieć, jak potężnie działają subtelne energie lub częstotliwości służące uzdrawianiu, warto przypomnieć prace dr. Masaru Emoto z Japonii. Jego badania wody pokazują, jak dynamiczne mogą być niewidzialne częstotliwości. Dr Emoto opracował technikę, umożlwiającą uchwycenie, w jaki sposób użycie słów niosących określone emocje wpływa na wodę. Pokazał na fotografiach, jakie formy powstają w zamarzniętych kryształkach wody. „Informacje” były wysyłane do próbek wody jako częstotliwości wypowiadanych słów, muzyki i myśli.

Na czym polegało doświadczenie dr. Emoto?

Próbki wody, eksponowane na emocje związane z miłością i harmonią, np. „miłość i wdzięczność”, po zamrożeniu utworzyły piękne krystaliczne struktury. Woda wystawiona na działanie słowa „dziękuję” w kilku różnych językach, zawsze tworzyła piękną strukturę krystaliczną. Pod wpływem inspirującej i podnoszącej na duchu muzyki, takiej jak pieśń religijna „Amazing Grace”, muzyki klasycznej skomponowanej przez Mozarta lub Beethovena lub modlitwy, woda tworzyła obrazy przypominające płatki śniegu.

Dla porównania: woda z kranu, która nie została poddana działaniu takich komunikatów, nie utworzyła wyraźnych struktur krystalicznych. Woda, która została poddana działaniu heavy metalowej muzyki utworzyła ciemniejszy wzór bez wyraźnych struktur krystalicznych. Słowa „You Fool” układały się w podobny wzór jak w muzyce heavymetalowej.

Słowa „dusza” i „demon” umożliwiły jasne porównanie intencji naszych słów. „Dusza” utworzyła jasny, kryształowy obraz z kształtem serca w środku, podczas gdy „demony” pozostawiły mroczny, bezkształtny obraz.

Doświadczenia dr Emoto mogą mieć szczególne znaczenie dla naszego organizmu, bo w ok. 70% składa się z wody. Można stąd wysnuć wniosek, że kiedy komórki są narażone na częstotliwości, które są naturalne dla stanu zdrowia, to owe niewidzialne częstotliwości mają potencjalnie potężną zdolność do wspomagania leczenia.

Skutek działania częstotliwości, które nie znajdują się w naturalnym, zdrowym zakresie częstotliwości komórek ludzkiego ciała, może pozostać niezauważony przez lata. Staje się dla nas widoczny dopiero wtedy, gdy ciało czy psychika zaczynają chorować i pojawiają się różne objawy fizyczne, psychiczne czy emocjonalne.

 

Częstotliwość Ziemi

Życie jest podtrzymywane przez pole magnetyczne Ziemi.

Jesteśmy od zawsze skąpani w tym niewidzialnym polu częstotliwości.

Częstotliwość Ziemi waha się w wąskim zakresie, przy czym częstotliwość 7,83 Hz uważana jest za częstotliwość podstawową. Znana jest jako częstotliwość Schumanna, od nazwiska i na cześć człowieka, który ją odkrył.

Częstotliwość to drgania w jednostce czasu. Częstotliwość mierzona w hercach (Hz) jest wskazaniem, ile jest drgań obiektu w ciągu jednej sekundy lub jest liczbą cykli na sekundę. Na przykład, moc urządzenia gospodarstwa domowego w Ameryce Północnej mają częstotliwość 60 Hz, a w Europie – 50 Hz.

Istnieje wiele dowodów na to, że częstotliwość 50 lub 60 Hz może mieć na nas niezdrowy wpływ. We współczesnym świecie z każdej strony jesteśmy otoczeni mnóstwem urządzeń elektronicznych i bombardowani częstotliwościami, które mogą być szkodliwe dla komórek naszego ciała. Z tego powodu pomocne może być posiadanie narzędzi, umożliwiających emisję zdrowych częstotliwości (fal) i poddawanie ich działaniu naszego ciała.

Zdrowe częstotliwości

Zilustrowano wpływ korzystnych lub szkodliwych myśli, emocji lub słów na komórki naszego ciała. Nasze odżywianie i czynniki środowiskowe również wpływają na częstotliwości naszych komórek.

Jeśli zakres częstotliwości, którym jesteśmy poddawani, nie jest zdrowy, to ciało zaczyna chorować. Można to porównać do „zasiewania nasion” różnych chorób. Te chorobotwórcze lub toksyczne częstotliwości (fale) umożliwiają rozwój patogenów, takich jak: wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie.

Kiedy stosujemy zdrowe częstotliwości, nasze komórki mają możliwość „wchłonięcia” częstotliwości, z którymi naturalnie rezonują, aby utrzymać nas w zdrowiu.

Taki właśnie jest cel częstotliwości Nogiera, odkrytych przez francuskiego lekarza, dr Paula Nogiera i nazwanych od jego nazwiska.

Kim był Paul Nogier?

Rafael Nogier, syn Paula Nogiera, który również jest lekarzem, powiedział: „Nie można zrozumieć pracy Paula Nogiera bez poznania jego charakteru”. Oto jak syn dzieli się wspomnieniami o swoim ojcu:

dr Paul Nogier

Jest tylko kilka szczęśliwców, którzy nie tylko marzą, ale potrafią też realizować i urzeczywistniać. Paul Nogier był jednocześnie człowiekiem nowatorskich myśli i człowiekiem czynu. Był utalentowanym klinicystą o wyjątkowych zdolnościach, który uważnie słuchał swoich pacjentów, szanował to, co mieli do powiedzenia i dokładnie badał ich dolegliwości.

Niestrudzenie badał pacjentów (od poniedziałku rano do soboty wieczorem), starając się zrozumieć i wyleczyć ich choroby. Był człowiekiem, który spędzał większość czasu proponując nowe idee, z których większość odeszła w zapomnienie. Niemniej, jego najbardziej oryginalne pomysły pozostają aktualne. To dzięki tym odkryciom wielu uczniów podążało za nim z wielkim oddaniem.

Odkrycia dr. Nogiera, dokonane od lat 50. do 70. XX wieku, są dziś powszechnie stosowane w kręgach terapeutów zajmujących się akupunkturą medyczną.

Oto „spadek” po Nogierze:

1) Częstotliwości Nogiera

2) „człowiek w uchu”, czyli pełna mapa ciała w uchu zewnętrznym,

3) system odczytu tętna znany jako Naczyniowe Znaki Autonomiczne (VAS).

Ten system pulsów jest szeroko stosowany w Europie jako część terapii usznej, a także przez niektórych akupunkturzystów zarówno do diagnozowania, jak i oceny leczenia.

Naturalne częstotliwości ciała

Poprzez żmudne badania subtelnych energii ciała Paul Nogier dokonał niesamowitego odkrycia – nakreślił trzy częstotliwości, które stymulują tworzenie tkanek naszego ciała:

1) Najbardziej zewnętrzna tkanka, która tworzy skórę, gruczoły, nerwy, oczy, uszy, zęby, mózg i rdzeń kręgowy. Tkanka znana medycznie jako ektoderma.

2) Najgłębsza tkanka, która tworzy wyściółkę przewodu pokarmowego, płuc, pęcherza moczowego, cewki moczowej i przewodu słuchowego. Tkanka znana medycznie jako endoderma.

3) Tkanka środkowa, która tworzy tkankę łączną, serce, naczynia krwionośne i limfatyczne, nerki, jajniki, jądra, śledzionę i korę nadnerczy. Tkanka znana medycznie jako mezoderma.

Charles McGee, amerykański lekarz i pisarz, który w 1975 roku wyjechał do Francji, aby wziąć udział w jednym z kursów dr Nogiera, pisze o znaczeniu tej pracy:

„Musiał być zdumiony uporządkowanym wzorcem, który odkrył. Odkrył, że określone tkanki ciała rezonują z określonymi częstotliwościami zgodnie z ich embriologicznym pochodzeniem. Wierzę, że to pojedyncze odkrycie zostanie pewnego dnia uznane za jedno z największych odkryć medycyny, być może warte nagrody Nobla dla Nogiera”.

Dr Nogier zmarł w 1996 roku, nie otrzymując Nagrody Nobla.

Nogier zidentyfikował siedem częstotliwości naturalnych dla naszego ciała:

  • trzy częstotliwości odpowiadające trzem typom tkanek
  • cztery inne, dodatkowe częstotliwości.

Jego badania pokazują, że zastosowanie tych częstotliwości pomaga przywrócić narządom i tkankom ich zdrową częstotliwość rezonansową.

Częstotliwość rezonansowa oznacza naturalną częstotliwość, z jaką drga obiekt, w tym przypadku nasze komórki ciała.

Uważa się, że komórki mają zdolność do odbierania swojej określonej częstotliwości rezonansowej, gdy są wystawione na zakres zdrowych częstotliwości, który obejmuje ich szczególną naturalną, zdrową częstotliwość.

 

 

Siedem częstotliwości Nogiera

Częstotliwość A | 292 Hz

Witalność komórkowa: rezonuje z ektodermą (zewnętrzną tkanką), która tworzy skórę, gruczoły, nerwy, oczy, uszy, zęby, mózg i rdzeń kręgowy. Wspomaga gojenie ran, naprawę skóry i nerwów oraz zmniejsza blizny, stany zapalne i guzy. Spróbuj D, jeśli stan przewlekły związany z A nie ulega poprawie. Częstotliwość A jest częstotliwością uniwersalną (podobnie jak G), którą można wypróbować w każdych warunkach.

Częstotliwość B | 584 Hz

Równowaga nerwów autonomicznych: rezonuje z endodermą (tkanka najbardziej wewnętrzna), która tworzy wyściółkę przewodu pokarmowego, płuc, pęcherza moczowego, cewki moczowej i przewodu słuchowego. Tworzy również tarczycę, grasicę, wątrobę, woreczek żółciowy i trzustkę. Poprawia przyswajalność składników odżywczych, niweluje problemy z alergią i równoważy przywspółczulny układ nerwowy. Stosowana przy problemach z krążeniem, obrzękami i problemami z limfą.

Częstotliwość C | 1168 Hz

Krążenie mięśni i krwi: rezonuje z mezodermą (tkanka środkowa), która tworzy tkankę łączną, taką jak więzadła, ścięgna, chrząstki, mięśnie i kości. Tworzy również serce, naczynia krwionośne i limfatyczne, nerki, jajniki, jądra, śledzionę i korę nadnerczy. Stosowana w przypadku bólu mięśni, szkieletu i mięśniowo-powięziowego.* Wypróbuj D, jeśli stan przewlekły związany z C nie ulega poprawie.

Częstotliwość D | 2336 Hz

Dostosowanie umysłu i ciała do stresu: Pomaga zrównoważyć dwie półkule mózgu. Może również pomóc w zmniejszeniu i leczeniu stresu.

Częstotliwość E | 4672 Hz

Obwodowy układ nerwowy: stosowana przy schorzeniach kręgosłupa i skóry oraz do kontroli bólu. Rezonuje z rdzeniem kręgowym i obwodowym układem nerwowym. Doświadczenie weterynaryjne: zmniejsza nadmierne zwapnienia, takie jak ostrogi kostne i artretyczne stawy.

Częstotliwość F | 73 Hz — częstotliwość harmoniczna

Równowaga hormonalna: rezonuje z podkorowymi dolnymi obszarami mózgu, w tym z wzgórzem i podwzgórzem, czyli dwoma głównymi ośrodkami kontrolującymi funkcje organizmu. Może również pomóc w skurczach mięśni, bólu twarzy, bólach głowy i depresji. Stosowany do trudno gojących się złamań kości oraz do wspomagania równowagi hormonalnej. Doświadczenie weterynaryjne: poprawia krążenie.

Częstotliwość G | 146 Hz — częstotliwość harmoniczna

Inteligentna tkanka aktywująca mózg: częstotliwość używana do poprawy pamięci, niwelowania zaburzeń psychicznych, nerwowości i zmartwień. Rezonuje z korą mózgową, która odpowiada za myślenie, wyobraźnię i kreatywność. Doświadczenie weterynaryjne: zmniejsza stany zapalne i blizny na ścięgnach i więzadłach, zmniejsza obrzęki i poprawia stan dziąseł. Częstotliwość G to uniwersalna częstotliwość (podobnie jak A), którą można wypróbować w każdych warunkach.

 

Mapa ciała w uchu zewnętrznym

Oprócz odkrycia naturalnych częstotliwości ciała, Paul Nogier odkrył, że wszystkie obszary ciała są połączone z uchem zewnętrznym. W rezultacie Nogier zmapował całe ciało na uchu zewnętrznym. Ta mapa przedstawia punkty akupunkturowe powiązane  z chińskim systemem meridianów, które odpowiadają narządom i tkankom w całym ciele.

Syn Paula, Raphael Nogier, twierdzi, że ucho zewnętrzne jest również połączone z ciałem siecią maleńkich kompleksów nerwowo-naczyniowych. Składają się one z nerwu, naczynia limfatycznego, małej tętnicy i żyły.

Charles McGee wyjaśnia, jak zaczęło się zainteresowanie Nogiera uchem zewnętrznym: „W 1951 spotkał w swojej praktyce medycznej wielu starszych ludzi z regionu Morza Śródziemnego, którzy mieli małe prostokątne blizny w tym samym obszarze ucha zewnętrznego. Dowiedział się, że uzdrowiciel ludowy wypalał ten obszar, aby złagodzić ból pleców. Większość jego pacjentów stwierdziła, że ​​procedura zadziałała. Zaczął szukać zmian skórnych w uchu i próbował korelować je z wzorcami chorobowymi u swoich pacjentów. Po kilku latach skrupulatnych badań i mapowania, odkrył połączenia z ciałem przedstawionym w kształcie odwróconego płodu. Jego identyfikacja punktów akupunkturowych została zaakceptowana przez Tradycyjną Medycynę Chińską.

 

System odczytu tętna znany jako Naczyniowe Znaki Autonomiczne (VAS).

Ten system odczytu pulsu jest szeroko stosowany w Europie jako część terapii usznej, a także przez niektórych akupunkturzystów zarówno do diagnozowania, jak i oceny leczenia.

 

Podsumowanie

Paul Nogier przeprowadził skrupulatne badania, aby odkryć częstotliwości, które rezonują z trzema podstawowymi typami tkanek – tkanką, z której formują się nasze ciała, i z której stale uzupełniamy komórki.

Zarodek rozwija się do etapu narodzin z tych trzech rodzajów tkanek.

Oprócz trzech podstawowych częstotliwości Nogier zidentyfikował jeszcze cztery częstotliwości odpowiadające tkankom ciała.

Doszedł do wniosku, że choroba pojawia się, gdy nasze komórki nie rezonują w swoich normalnych, zdrowych częstotliwościach

Kiedy jednak eksponujemy nasze komórki na charakterystyczne dla nich, naturalne, zdrowe częstotliwości, to dajemy im możliwość ponownego rezonowania zdrowymi częstotliwościami.

Obecnie istnieje kilka pasm specjalnych długości fal, które emitują siedem częstotliwości Nogiera (oprócz widzialnego widma światła).

Dodanie częstotliwości oznacza, że ​​światło LED jest pulsujące.

Każda dioda LED emituje określoną falę z dodatkową korzyścią w postaci uzdrawiającego impulsu lub częstotliwości.

Jeśli siedem częstotliwości Nogiera zostanie dostarczonych poza wyborem widma podczas zabiegu światłem, wynik zostanie wzmocniony dzięki dostosowanemu efektowi leczenia.

Dodanie częstotliwości oznacza, że światło LED jest pulsujące.

Każda dioda LED emituje określoną falę z dodatkową korzyścią w postaci uzdrawiającego impulsu lub częstotliwości.

Jeśli siedem częstotliwości Nogiera zostanie dodatkowo zastosowanych podczas terapii światłem, to zostaną wzmocnione efekty leczenia.

Umów się na wizytę już dziś!

Blog

Zobacz wszystkie artykuły
Karta Podarunkowa Studio Sante

Wspieraj zdrowie najbliższych! Podaruj kartę podarunkową (voucher) do Centrum Terapii i SPA.

Środki zgromadzone na karcie mogą być wykorzystane na zakup dowolnych usług oferowanych przez Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A oraz Centrum Terapii Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 5A. Karta podarunkowa może opiewać na dowolną kwotę. Obowiązują ceny w dniu wykorzystania usługi. Kartę Podarunkową mogą Państwo zakupić w recepcji Studio Sante lub online (klikając KUP TERAZ). Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Karta podarunkowa ważna jest 12 miesięcy od daty zakupu.

Kup teraz

Dowiedz się pierwszy

o nowoczesnych terapiach wspierających Twoje zdrowie i odporność.